თემა: არითმეტიკული მოქმედებები
ნატურალურ რიცხვებზე
მიზანი/შედეგი:ცოდნის აკუმულირება,
ახალი ნასწავლი მასალის გამოყენება პრაქტიკულ ამოცანებში
მათ.
IV.2, IV.3, IV.5, IV.6, IV.7
აქტივობა: ინტერაქტიული
გაკვეთილი ჭკვიან დაფასთან.
ორგანიზების
ფორმა-ჯფუფური,
საერთო საკლასო
შეფასება: წინასწარ მომზადებული
სქემა-”ლაბირინთი”
რესურსები: სლაიდ-შოუ
პერეზენტაცია, წინასწარ მომზადებული აქტივობების შესაბამისი ბარათები,
ჭკვიან დაფასთან სამუშაო სქემები, მათემატიკური საიტი ixl.com.
უკუკავშირი: მოსწავლეებმა შეძლეს
ცოდნის დემონსტრირება, პრაქტიკული გამოყენება,
ჩართულობა იყო მაღალი. გაკვეთილი წარიმართა სახალისოდ და საინტერესოდ.
თემა: დიდი ნატურალური
რიცხვები
მიზანი/შედეგი:მათ.
V.1. მოსწავლეს შეუძლია
ახალი რიცხვითი სახელების და პოზიციური სისტემის გამოყენება და ნატურალური
რიცხვების კლასიფიკაცია
აქტივობა: ინტერაქტიული
გაკვეთილი ჭკვიან დაფასთან.
ორგანიზების
ფორმა-ჯფუფური
მუშაობა
შეფასება: წინასწარ მომზადებული
სქემა/რუბრიკა
რესურსები: სლაიდ-შოუ
პერეზენტაცია, წინასწარ მომზადებული აქტივობების შესაბამისი ბარათები,
ჭკვიან დაფასთან სამუშაო სქემები.
უკუკავშირი: გაკვეთილის
მსვლელობისას მოსწავლეებმა შეძლეს დიდი ნატურალური რიცხვების ჩაწერა, გააზრება,
გამოყენება, იმუშავეს სახალისოდ, მოსწავლეთა ჩართულობა იყო მაღალი
ჩვეულებრივი წილადები - V კლასი
თემა:
ვიწყებთ წილადების
შესწავლას
მიზანი:
მათ.
V.2 მოსწავლეს შეუძლია წილადების წაკითხვა, გამოსახვა, გამოყენება.
შედეგი: მოსწავლეებმა შეძლეს
- შეთავაზებული ელექტრონული რესურსის გამოყენებით სქემატური ნახაზის შესაბამისი
წილადების დასახელება და პირიქით.
- წილადის ძირითადი თვისების გამოყენებით ჩაწერეს წილადები უკვეცი ფორმით
- ტექსტური ამოცანების
ამოსახსნისას ააგეს
შესაბამისი მოდელი, გამოიყენეს წილადები, ნაწილები მათ ამოსახსნელად.
სიდიდეებს შორის დამოკიდებულება - VI კლასი
თემა:
სიდიდეებს შორის დამოკიდებულება
მიზანი/შედეგი:მათ.
VI.5. მოსწავლეს
შეუძლია სიდიდეებს შორის დამოკიდებულების გამოსახვა, განვრცობა და აღწერა.
რესურსები:
სლაიდ-შოუ პერეზენტაცია, წინასწარ მომზადებული აქტივობების შესაბამისი ბარათები,
ჭკვიან დაფასთან სამუშაო სქემები.
უკუკავშირი: გაკვეთილის
მსვლელობისას მოსწავლეებმა დაინახეს პირდაპირ და უკუპროპორციულ სიდიდეებს შორის
განსხვავება. შეძლეს დამოუკიდებლად ამოეხსნათ ამოცანები.
პროცენტი - VI კლასი
გაკვეთილის ვიდეო ჩანაწერი
ოთხკუთხედები და მათი ფართობები - VIII კლასი
No comments:
Post a Comment